İlluminati Ve Ardındaki Gerçekler?
Bilgi

İLLUMİNATİ VE ARDINDAKİ GERÇEKLER NE AMAÇ İLE KURULDU?

İlluminati Ve Ardındaki Gerçekler?

İlluminati, masonik tarzda bir yapılanması olan gizli bir örgüttür. Asıl amaçları kendi düşünceleri altında yeni dünya düzenini kurmaktır. Modern illuminati günümüzde oldukça duyulmakta ve komplo teorilerin de ismi oldukça çok geçmektedir. Uluslar arası bir örgüt olan illuminatinin herhangi bir milleti yoktur. Amaçlarında belirtildiği gibi tüm dünyaya hitap etmek istemektedirler. Varlığı tam olarak ispatlanmamış olan örgüt tüm işlerinde titizlik ve gizlilik ilkesi ile hareket etmektedirler. Çıkarları doğrultusunda devletleri ve hükümetlerini kontrol altına almak ve hatta devirmek için çalışmalar yapmaktadırlar. Latince kökenli bir isim olup Türkçe karşılığı “aydınlanmışlar” dır. İlluminati topluluğunun tarihsel gelişimini incelemek gerekirse:

İLLUMİNATİ VE ARDINDAKİ GERÇEKLER NE AMAÇ İLE KURULDU?
İLLUMİNATİ VE ARDINDAKİ GERÇEKLER NE AMAÇ İLE KURULDU?

 

NASIL VE KİM TARAFINDAN KURULMUŞTUR Avrupa da Aydınlanma Çağı döneminde tam olarak 1 Mayıs 1776’da kurulmuş bir topluluktur. Kurucusunun adı Adam Weishaupt’dur. Weishaupt 1748 yılında Almaya’nın Ingolstadt şehrinde doğmuştur. 82 yaşında Gotha’ da ölmüştür. Topluluğun kurucusu, fikir akımı başlatıcısı olarak Weishaupt deneycilik üzerine eğitim almış ve epistomoloji, metafizik ve etik ile ilgilenmiştir. Felesefe ile uğraşmış ve hukuk fakültesinden mezun olarak profesörlüğe kadar yükselmiştir. Daha sonraki yıllarında yani profesör iken Johann Georg Heinrich Feder ile tanışmışlar bundan sonra bu topluluğu kurmak için ilk adımlar atıldı. O zaman kurulan gizli topluluğun amacı dinin sosyal hayat üzerindeki etkisine, iktidarın kötüye kullanımına karşı yapılanmıştır. Amaçları kendi düzenlerini kurmaktı. Modern yani günümüz İlluminati ise farklı teknikler uygulayarak kendi düzenlerini kurmak isteyen, hükumet ve kuruluşları ele geçirmek, monarşileri yıkmak, dini inançları yok etmek, ulus devlet yapılanmalarına son vermek ve vatanseverliği ortadan kaldırmaktır. Bunları yaparak sosyal düzeni alt üst ederek kaos ortamı oluşturmak isteyen en iyi düzen düzensizlik ilkesini taşıyan topluluktur.

YAPILANMA ŞEKLİ NASILDIR Mason teşkilatlanması tarzında olan örgüt kurulurken de mason localarından katılanlar olmuş ancak localık üyeliklerini iptal etmişlerdir. Oluşan topluluk yemin ederek üstlerinin itaat edeceklerini bildirmişlerdir. İlluminati de hiyerarşik bir yapılanma vardır. Piramit tarzında tabandan üste doğru gittikçe kişi sayısı azalır ve herkes bir üstüne karşı sorumludur. İlluminati adına kimilerin kabul ettiği, kimilerinin ise komplo teorisi olarak gördüğü bazı olaylar vardır. Tabi ki inanıp inanmamak size kalmış. Mesela birçok ABD başkanın bu örgüte hizmet etmiş olduğu, çocuk çizgi filmlerinin birçoğunda bilinçaltı mesajı verilerek beyin yıkama gerçekleştirilmeye çalışıldığı, Waterloo Savaşı, Fransız İhtilali, John Kennedy suikastı gibi işler ile alakalarının olduğu söylenmektedir. Zaten illuminati karanlık ilim ile uğraştığı, ayinler yaptığı da söylentiler arasındadır.

ÜNLÜLERDE ÜYELERİ VE SEMBOLLER Popüler hayatta son zamanlarda oldukça çok konuşulan ve iluminati ile sembolleşen öce kullanılmaktadır. Birçok ünlü Amerikalı şarkıcının bu topluluğa üye olduğu söylenmektedir. Bunlardan bir kaçı Lady Gaga, Madonna, Shakira, Katy Perry gibi şarkıcılar kliplerinde bu sembolleri kullanmaktadır. Sembol olarak piramit, tek göz, üçgen ve güneştir. Bunun ile birlikte baykuşta simgeler arasındadır.

İLLUMİNATİ SEMBOLÜ VE GİZEMİ Amerikan dolarında da piramit ve göz içeren sembol bulunmaktadır. Bu da Amerika’nın destek verdiğini göstermektedir. Ayrıca garip bir durum söz konusudur İllüminatinin tersten yazarsak itanimulli olur tamam peki bu kelimeyi arama motorunda aratır isek NSA yani Amerikan güvenlik servisi çıkıyor fakat site de bu kelime hiç geçmiyor ve manası da yok. Bunun sebebinin bazıları önceden bir adamın itanimuli.com adresini buraya yönlendiğini söylüyor fakat neden ve neden hala bu durum düzeltilmesi burası muamma. Ve site de galerilerde üçgen içinde bir fotoğrafta bulunmakta. Bilinmez bir durum belki de sadece tesadüf.

İLLUMİNATİ SEMBOLÜ?
İLLUMİNATİ SEMBOLÜ?

NEYE İNANIRLAR İlluminati denen örgütün bir diğer özelliği ise pagan inançlarını ve ritüellerinin uygulanması. Şeytanı ilah edindikleri ve cinler ile temas halinde olarak anlık istihbarat sağladıkları söylenmekte. Komplo teorilerine göre Hz. İbrahim’in yazdığı bir kitap olan “Sefer Yetira” yani Yaratılış Kitabının örgüt tarafından ele geçirildiği ve kitaptan kaynaklanan bilgiler ile dünya dışı varlıklar iletişim kurulduğu söylentileri de var.

İLLUMİNATI KART OYUNLARININ SIRRI İlluminati ile ilgili ilginç bir diğer şey ise 1995 yılında Steven Jackson’ın yaptığı bir kart oyunu. Oyunun adı İlluminati – Yeni Dünya Düzeni ve oyundaki gariplik kartlarda gözlenmekte. Apayrı bir konu olan bu kartlar yakın zamanda olan olayları gösteriyor. Endenozya depremi, Japonya depremi, Bay Clinton’ın şantaj olayı, Arap Baharları, Esad diktatörlüğü, Brack Obama’nın seçilmesi, Orta Doğu çatışmaları ve daha bir çok şeyin kartta resimli halde ve yazılı halde bulunmakta. Ve bunlar en son 1995 yılında güncellenmiş ve basılmış bir oyun. Hayatta oynan oyunu da temsil etmiş oluyor böylece. Daha gerçekleşeceği söylenen bir çok olay daha içeriyor kartlar. Sonuç olarak İlluminati bir tarikat, gizli örgüt olduğu bazı kesim tarafından kabul edilmekte ve dünyanın şuan ki toplumsal yapısına ters olan fikir yapılanması içindedir. Tüm bunlara komplo teorisi de diyebilirsiniz. Lakin dünya da kadim bazı örgütler olduğu ve aslında bazı gözüken yöneticilerin birer kukla olduğu bilinmekte. Bu örgütler Siyonist diye adlandırılan yapı içinde bulunmaktalar. En büyük emperyalizm bu tür örgütler ile yapılmakta olduğu düşünülmektedir. Birçok zengin insanın illuminati’ye üye olduğu söylenmektedir. Bunlardan en ünlüsü Rockfeller ailesidir. Ve daha birçok…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir